Home Capacitor EMVA500ARA471MKG5S
EM638165TS-7G
Back to products
EMVA500ARA471MKG5S
470 µF, 50V, aluminum electrolytic capacitor, used in power filtering applications.
Quantity In Stock
21
Manufacture
NIPPON
21 in stock
Add to wishlist
Add to quote loading
Part No.: EMVA500ARA471MKG5S Category: Capacitor Tags: 470 µF, 50V, aluminum electrolytic capacitor, EMVA500ARA471MKG5S, used in power filtering applications.
Description