Home Capacitor C0603C104K5RAC7867
Back to products
RC1206FR-07130R
C0603C104K5RAC7867
0603 size, 100nF, ±10% tolerance, 16V, ceramic capacitor.
Quantity In Stock
8000
Manufacture
KEMET
8000 in stock
Add to wishlist
Add to quote loading
Part No.: C0603C104K5RAC7867 Category: Capacitor Tags: ±10% tolerance, 0603 size, 100nF, 16V, C0603C104K5RAC7867, ceramic capacitor.
Description