Home Resistor CR0402-FX-51R0GLF
Back to products
CR0603-FX-3010E
CR0402-FX-51R0GLF
51 Ohms, 1%, thick film resistor, 0402 package.
Quantity In Stock
17798
Manufacture
BOURNS
17798 in stock
Add to wishlist
Add to quote loading
Part No.: CR0402-FX-51R0GLF Category: Resistor Tags: 0402 package., 1%, 51 ohms, CR0402-FX-51R0GLF, thick film resistor
Description