Home Resistor RK73B1ETTP104J
GRM31CR60J107ME39L
Back to products
C1005X6S0J105KT
RK73B1ETTP104J
100k ohm, 0.1W, 0603 precision resistor, used in precision applications for current limiting and voltage division.
Quantity In Stock
200
Manufacture
200 in stock
Add to wishlist
Add to quote loading
Part No.: RK73B1ETTP104J Category: Resistor Tags: 0.1W, 0603 precision resistor, 100k ohm, RK73B1ETTP104J, used in precision applications for current limiting and voltage division.
Description